c# Nedir?

C# Nedir? C# yazılım dünyasında en çok kullanılan C ve C++ dillerinin birbirleri ile etkileşiminden türemiştir. C#, taşınabilir dil (portable language) olan Java programlama dili ile de pek çok benzerliği bulunmaktadır. En güçlü özelliği ise .Net Framework için yapılmış tamamen nesne yönelimli bir programlama dili olmasıdır. Nenelerin önceden sınıflar halinde yazılı olması durumu programcıya o nesneyi sürükleyip ve sonrasında amacına uygun çalışacak kod satırını yazmak demektir.

Neden Geliştirildi

Microsoft tarafından diğer geliştirdiği dillerin (C++ ve Visual Basic) tutarsızlığını gidermek için geliştirmiş olduğu bir dil olan C# kısa zamanda nesne yönelimdi dillerin içinde en gelişmiş programlama dili olmayı başarmıştır.

Ayrıca gelişmiş c# derleyicisi ile hata olasılıklarını ortadan kaldırmaktadır.  Yazılan yazılımlar çalıştırıldıktan sonra derleyicinin algıladığı sınıf (Class ) ve söz dizisi (Syntax) hatalarının yazılımcıya ayrı bir ekranda gösterilmesi ve yazılımcı bu hata ekranından hataları tespit etmesi, hataların kolayca düzeltile bilmesine olanak sağlar.

Ayrıca Java‘dan sonra en çok kullanılan dil olmasından ötürü takıldığımız, çözemediğimiz zamanlarda uzman programcılardan yardım almak oldukça kolaydır.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Burak Gezgin https://delicenneti.com

1987 Kırklareli doğumlu olup İstanbulda yaşıyor. Küçük yaştan beri bilgisayarlar ile haşır neşir. Şuan özel firmalarda Bilgi Teknolojileri Uzmanı olarak çalışıyor. 2013'te Yazılım Uzmanlığı kursunu bitirdi. Bir senedir aktif olarak Wordpress geliştiriciliği yapıyor. C#, Asp.Net, Sql, Php, Para kazanmaca...

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


Bu yazıya 1 yorum yapılmış.


  • hocam c# dersleri yapıcakmısın ?