Basit Browser Oyunu Yapalım (Crime City) 3

Yazı çok fazla uzun olduğu için Basit Browser Oyunu Yapalım (Crime City) yazısının devamını yeni bir konuda yazmaya karar verdim.

En son hatırlarsanız Register.aspx dosyasını yazmıştık. Bundan sonra kodları konu içerisinde yazmadan dosya halinde paylaşacağım.

Bu arada yine bir kaç değişiklik yaptım. 🙂 Bu tür değişiklikler oluyor yazılım yaparken. Oyunun doğasına uygun olmayan bir kaç şey fark edip düzeltiyorum.

Oyunu beraber yapmaya başlamasaydık kesin bu oyunu yayınlardım. Epey güzel olmaya başladı. Ayrıntılara girdikçe oyundan keyif alıyorum resmen denerken. 🙂  Oyunu yazarken resmen ufkum açlıyor başka oyun fikirleri geliyor aklıma ama artık browser oyunlarının modası geçti. Sırada Diriliş Ertuğrul oyunu var aslında. Hele bu bitsin.

 

Basit Browser Oyunu Yapalım (Crime City)

En son default, login ve register sayfalarını yapmıştık. Ben bu zaman zarfında biraz abarttım yazmayı ve neredeyse bitirdim. 🙂 Bina, Suçişle, Market, Saldır, Koruma sayfalarını da yapıp denedim. Birkaç pürüz dışında hepsi tamam.

Bina sayfasında üretim binalarımızı satın alabiliyoruz. Bu binalar sayesinde kazancımız günlük olarak artıyor.

Suç işle sayfasında basit suçlardan azılı suçlara kadar suçlar sıralanıyor. Suçun büyüklüğüne göre kazancı da risk ile beraber artıyor. Risk olarak suçu işlerken yakalana biliyorsunuz ve yakalanınca suçtan kazanacağınız kadar kaybediyorsunuz. Burada bir pürüz var. Unvan a göre riskleri düşüreceğim. Ayrıca birde Kodes eklemeyi düşünüyorum. Kodese girince polise rüşvet vererek kurtulmakta olacak.

Market sayfasında üretilen malzemeleri burada satabilir yada alabilirsiniz. Neden alınabildiğini şimdiden söyleyeyim. Fiyatlar günlük olarak değişecek. bu değişen fiyatlar sayesinde ucuza alıp ertesi gün pahalıya satabileceksiniz. Böylece borsa vari bir yapı olacak. İleride kullanıcılar da direk satmak yerine malzemelerini pazara istediği fiyatta koyabilecek bir sistem yapacağım.

Saldır sayfası ise bulunduğunuz şehirdeki kullanıcılara saldıra bileceğiniz sayfa. Saldırıyı kazanırsanız rakibinizin üzerinde bulunan paranın ve malzemelerin yarısını kazanırsınız. Tabi günlük 5 saldırı hakkınız oluyor. Bu haklar biriktirilebilir. Saldırıyı kazanma ihtimalinizi korumalar ve silahlandırılma durumları belirliyor. Kimin koruması ve silah durumu iyi ise o kazanıyor kısacası.

Koruma sayfasında kendini için koruma işe alabilir bu korumalara silahlar temin edebilirsiniz. Korumaları biraz pahalı yaptım. Korumayı aldım bitti diye olmuyor. Her koruma için birde günlük maaş ödemek zorundasınız. Burada ufak pürüzler var. Koruma işten çıkarmak yok mesela, o koyulabilir. Birde koruma giderleri gösteren bir alan yapmak lazım.

 

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Burak Gezgin https://delicenneti.com

1987 Kırklareli doğumlu olup İstanbulda yaşıyor. Küçük yaştan beri bilgisayarlar ile haşır neşir. Şuan özel firmalarda Bilgi Teknolojileri Uzmanı olarak çalışıyor. 2013'te Yazılım Uzmanlığı kursunu bitirdi. Bir senedir aktif olarak Wordpress geliştiriciliği yapıyor. C#, Asp.Net, Sql, Php, Para kazanmaca...

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


Bu yazıya 3 yorum yapılmış.


  • Birdahakine videoya çeksen çok daha güzel olur bence.

  • Devamını bekliyorum 🙂

  • Bu bölümde ne yapacaz. ne zaman paylaşacan admin.